Jak se tady zlobí…

Jak je to s marihuanou na Zélandu? Prý „easy, dont worry be happy!“

Marihuana je tady všude. Na první pohled NZ nepůsobí až tak liberálně jako třeba Česko, ale na ten druhý člověk až zírá jak moc se tady hulí.

Vzhledem k tomu, že mám dredy je běžné, že mě lidi oslovují a nabízejí mi jakékoliv drogy, popřípadě se ptají kde je koupit. Tady tomu není jinak, snad jen s vyjímkou že mě zvou nejdřív na brčko. Docela milé…

Podle statistik hulí zhruba 18% obyvatel ve věku do 16cti do 45 let. Marihuana je tady samozřejmě ilegální, ale každý druhý floutek na ulici je ochotný něco sehnat. Klasický pytel tady stojí cca 20 až 30 dolarů.

V hospodě či v baru se nehulí. Nemělo by, ale občas se i tohle stane. A proč nehulit? Důvod je jednoduchý. Nejen, že vás security do sekundy vyhodí, ale taky vám všechno zabaví. A nakonec to spolu s barmany vyhulí po práci. Přičemž si povídají a smějí se „tomu hlupákovi“ co jim dal zadarmo na brčko.

Je ilegální trávu prodávat, kupovat, vlastnit, pěstovat, hulit a samozřejmě řídit pod vlivem! Pokud vás chytnou, ruce se nesekají. Policie vám dá nejprve tzv. pokárání a popřípadě pokutu. Pokud řídíte, zabaví vám klíčky od auta, řidičák ne! Ani z téhle šlamastiky není problém vybruslit. Stačí sehnat jakoukoliv osobu vlastnící full driving licence (normální řidičák pro daný typ vozidla) a problém je vyřešen. Může se jet dál. Mě osobně to přijde neuvážené, nikdo nikde nic nepodepisuje, nikdo nekontroluje jestli je vlastník full driving licence opilý nebo zfetovaní. Jednoduše vám na policii dají klíčky od auta.

Na Zélandu existuje politická strana bojující za legalizaci marihuany. Lékařská marihuana je legální.

http://www.alcp.org.nz

http://www.police.govt.nz/service/drugs/faq.html#1

Alkohol je drahý! A moc! Třetinkové pivo stojí 6$ a více. V barech ještě víc. Najdete zde hlavně piva z Asie, Austrálie a NZ. Čepované pivo tady moc nefrčí. Pokud si ho objednáte, čekejte pivo alá UK styl – žádná pěna.

S vínem je to o něco lepší. Levné víno seženete od 10$ nahoru, ale žádný čučo to (naštěstí 🙂 ) není. Není vyjímka, že si do hospody či restaurace můžete donést vlastní láhev vína (láhev musí být zakorkovaná, burčák v PETce by vám neprošel). Takové restaurace/bary mají v menu položku – BYOW – bring your own wine. Servírka/barman vám víno otevře a neservíruje se vším všudy.

V barech se pije hlavně tvrdý alkohol a koktejly. Cenově to vyjde nastejno.

Ostatní drogy jsou tady samozřejmě taky, ale zatím jsem se s nimi nesetkala…. Podle statistik je oblíbený hlavně methamfetamín (meth) a kokain…

A zajímavost na konec. Je nepsané pravidlo, že šéfkuchař bývá part time dealer. Nevím příčinu, ale řeklo mi to nezávisle na sobě asi 10 kiwi lidí. Tak nevím co si o tom myslet….

2 komentáře: „Jak se tady zlobí…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s