Waipoua Kauri Forest vám vezme dech!

Jen pět minut pěšky od parkoviště uvidíte asi největší strom, jaký jste v životě viděli. Strom dostal jméno Tane Mahuta – „Lord“ nebo také „God“ a jeho stáří se odhaduje okolo 2000 let. Je vysoký přes 51 metrů a připadáte si vedle něj opravdu jako malý nepodstatný mraveneček. Celkově je Kauri forest nádherná zelená masa, která vás pohltí.

Ve Kauri lese najdete i neskutečné množství místních ptáků.  Novozélandský poklad, kiwi, vám nejspíš zůstane dobře ukryt. Je to noční živočich, obývá neprostupnou džungli pod obřími stromy a kapradinamia jeho patnáctitisícová populace ubývá o pět procent ročně! Národní hrdina, který podle pověsti svým dlouhým zobákem a vynikajícím čichem kdysi zachránil novozélandské pralesy před sežráním armádou hladových červů, je na pokraji vyhynutí. Nejvážnější hrozbou pro nelétavého ptáka jsou possumové, drobná zvířátka s hustou kožešinou, před lety dovezená z Austrálie. I proto je při vstupu do lesa potřeba umýt si boty, je zakázán vstum psům a všude najdete pasti na hlodavce.

My jsme si před vstupem do tohoto kouzelného lesa smotli brčko a tááák parádní lesní procházku jsem opravdu ještě nezažila:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s