Galerie

Rangitoto – ostrov starý asi jako Karlův most

Tato slideshow obsahuje JavaScript.

Rangitoto je vulkanický ostrov nacházející se v Hauraki zálivu kousek od Aucklandu. Ostrov je asi nejmladší a největší vulkán za všech 50ti sopek v Aucklandu. Před zhruba 600 lety se Rangitoto objevil vedle nevulkanického ostrova Motutapu. Zrodil se tak 260 metrů vysoký kopec, jehož lávové svahy pokrývají původní stromy a keře.Dnes jsou ostrovy spojené malinkým mostem, ale „říčku“ mezi nimi by jste klidně přebrodili i bosky.

Rangitoto v maorštině znamená „Bloody sky -Krvavá obloha“. Ostrov je pojmenovaný na počest maorského válečníka Tama-te-kapua. Jak jinak:)

Vulkanický výlet vám zabere při nejmenším 5 hodin. Můžete se proplétat stezkami v lese,mezi černými lávovými poli (připoměli mi starou dobrou Karvinou! Černo kam se podíváš, haldy vlevo, haldy vpravo), kouknout na Auckland Cental zase z jiného úhlu a nebo se schovat ve vulkanických jeskyních. Z vrcholu sopky se naskýtá výhled na nádherné přírodní scenérie plné exotické vegetace a lávových polí.

Rangitoto byl dlouhou dobu zcela neosídlený, teprve v 19. století se z něj stal „prázdninový hit“ pro obyvatele Aucklandu. Časem se na něm někteří usadili natrvalo. Bohužel při svém úsilí zvelebit své zahrádky či dvorky se dovezené rostliny rozmnožily natolik, že začaly hubit velice specifickou floru na tomto ostrově. I proto byl v roce 1937 vydán zákaz „trvalého osídlení“ a tak tyhle domečky pomalu ale jistě mizí. Na ostrově je přísný zákaz kempování! Nicméně pokud opravdu chcete, stačí přejít most a složit hlavu na sousedním Motutapu.

Na Rangitoto se dostanete lodí přímo z centra Aucklandu.

http://fullers.co.nz/destinations-tours/rangitoto-island.php?gclid=CKXk99q90rQCFQslpgodTloAyA

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s