Te Rotorua-nui-a-Kahumatamomoe

Neboli Rotorua, z maorštiny „Druhé jezero“, leží na severu NZ poblíž stejnojmenného jezera. Celá oblast Rotorua je známá díky své geotermální aktivitě. Nachází se zde mnoho gejzírů, jezírek bublajícího horkého bahna, termálních pramenů a jezer. Rotorua je také ráj milovníků vodních sportů. V roce 2007 se zde konalo mistrovství světa ve vodním lyžování.

Město je považováno za centrum maorské kultury a celkově je docela „historické“. Najdete zde budovy z 19. století, často zdobeny maorskými motivy.

Je zde i muzeum maorské kultury. Zajděte tam, my neměli na vstup:). Na jezeře Rotorua jezdí (podle mě pro oči turistů) maorské waka – lodě, kde chudáci veslující veslují a křičí do rytmu. Docela blbá brigáda. Nicméně i já jsme si je vyfotila. Taky se zde únoru koná největší reggae festival na NZ!

Celá oblast v okolí Rotorua je poseta jezery. Nabízí opravdu nádherné scenérie a báječné koupání. Dalším lákadlem Rotorua District jsou hory – skvělé pro horskou cyklistiku. Whakarewarewa Forest má přezdívku „the Disneyland of mountain biking“ a v roce 2006 se tady konalo mistrovství světa.

Rotorua je pro Evropana docela netradiční lázeňské městečko, smrdí jako vajíčka (matěj by řekl „smrdí to tu jako vajcovka“) a na každém rohu najdete rastamana a nebo minálně jamajskou vlajku v obchodě.

http://www.rotoruanz.com

Na fotkách níže vidíte jezera Rotorua, Tikitapu, Tarawera a jejich okolí.

_DSC0304 _DSC0296 _DSC0294 _DSC0305 _DSC0357 _DSC0345 _DSC0342 _DSC0337 copy _DSC0323 _DSC0319 _DSC0315 _DSC0280

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s