Zima, brrr, brrrr, zima

Novozélandská zima je během evropského léta. Takže vám závidím.  Začíná zhruba v červnu a radovat se z ní můžeme až do srpna. Jak už to tak na Zélandu bývá, počasí na Severním ostrově se značně liší od toho Jižního.

Na sníh se můžete těšit zejména na Jižním ostrově, hlavně na horách se ho nabažíte až až. Dá se tady lyžovat, snowboardovat a táááák. Jupí! Lift pass (vlek) na celý den je o něco dražší než v čr/sk, celodenní pernamentka přijde na necelých 100 NZ dolarů.

http://www.teara.govt.nz/en/interactive/14298/mountainous-areas-of-new-zealand

Severní ostrov v zimě až taková legrace není (konkrétně v Aucklandu sníh opravdu nečekejte). Místo sněhu tady často prší ( ze všech směrů), leje, kape, je tropický slejvák, mrholí a nebo je mlha:). Uvidíte tady spooooooustu duh (myslím, že jsem nikdy v životě nepoužila množné slovo od slova duha). Teplota se pohybuje okolo 14 stupňů.

Nejpodivnější je až neuvěřitelně vysoká vlhkost vzduchu. Parádně se dýchá, což rodilý karviňák ocení:), ale usušit v tomhle prádlo je nadlidský výkon. Vlhko je prostě všude a pořád. Domy na Zélandu většinou nemají topení, krb najdete jen občas (u nás bohužel ne). V zimě se jednoduše všichni víc obléknou a spí se pod teplýma dekama. To já občas topím troubou a těším se na účet za elektřinu.

Přiznám se! Moje pyžamo jsou teď teplé tepláky, tričko s dlouhým rukávem, mikina, teplé ponožky (obě děravé), šátek okolo krku a čepice. Vlastně se na noc oblékám víc než když jdu ráno do práce, tam totiž máme topení.

Ale i tak je tady krásně!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s