Pískovaní – od slova sáňkovat, písečné ‚buckie‘ a jiné podobné vylomeniny

Když naťukáte do gůglu ‚Bethells Beach‘, najdete odkazy a obrázky další krááásnéééé pláže tentokrát v Západním Aucklandu. Pláž je sama o sobě známá především svým černým pískem a nebezpečnýma vlnama. Je oblíbenou výletní destinací místních a (už klasicky) ‚ráj‘ surfařů a rybářů. Nicméně to není všechno, prozradím vám to, co na netu jen tak jednoduše nenajdete. To vám poví jen Kiwi lidi. Chichi.

Bethells pláž (maorski Te hanga = písek) se nachází v ústí řeky Waitakere do Tasmánského moře. Je to asi 30km od Central Aucklandu. Údolí Te Hanga je osídleno přes 1000let. Okolo pláže najdete několik jezer a přehrad. Procházkou po pláži s velkou jeskyní na konci určitě nic nezkazíte (akorát echo v jeskyni mě trochu zklamalo, žadná sláva – když jsem zakřičela ‚kašpááárek‘, čekala jsem ozvěnu ‚ pááárek‘ a ono jen ‚ek‘ ). V létě se zde dá samozřejmě i koupat, jen nechoďte za vlaječky, jinak se vám může stát, že skončíte někde u pobřeží Austrálie!

Každopádně, pokud se nabažíte pláže (a kouknete na gůglu jak se tam dostat) nedaleko Te hanga najdede jakousi mini poušť. Tedy spíš pláž, která záhadným způsobem utekla moři:) Prostě obrovské písečné duny uprostřed zelené novozélandské přírody. Hnedka vedle jezera, krav, evropany dovezených jehličnanů na jedné straně a klasické zélandské flory na straně druhé. Nesmím zapomenou zmínit ani na Zélandu téměř všudy přítomné čisté a označené záchody. Te hanga duny jsou báječné místo k ‚sáňkování‘, válení sudů, opalování se, zahrabovaní se do písku, běhání bosky a tak (my jsme tam byli na jaře, tudíž se po černém písku dalo v pohodě chodit).

Z pouštičky jako dlaň vede značená stezka lesem k nedalekým vodopádum. Kousek této stezky je dokonce i součástí známého Hillaryho Tracku po severním ostrově.

Stojí za to se tam kouknout. Enjoy! (tip pro zvědavce, koukněte na gůgl maps jak daleko je tahle poušťo-pláž od moře)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s