Kepler Track aka fairytale land / Kepler Track neboli pohádková země

Neumíš anglicky? Nezoufej, pod fotkou je vše v krásné češtině.

Kepler track is supposed to be stunning wilderness adventure „above the clouds“. Our walk was literally adventure in the clouds. Track is a 60 km long loop walk taking you from the beech-forested shores of lakes Manapouri and Te Anau to the high alpine tops and Mt. Luxmore. If weather is on your side you will be rewarded by panoramic views of the Kepler Mountains on one side and lakes, rivers and hanging valleys on the other. Ideally track should take you between 3 – 4 days.

Most of the New Zealand’s big touristic tracks called Great walks are paid. It is an obligatory to buy a walking pass. You don’t really pay any fee to get into track, however majority of the walks takes at least two days to complete so you have to book a hut or campsite. Prices are dependent on the time of the year and also on type of the walk. For example Kepler’s track hut accommodation costs about $54 dollars per person a night. Some of the tracks have limited number of campsites available, however don’t expect much. Our camp side was bumpy ground with one porto loo and millions of sandflies:)

There are no shops on the way. Yeeey! Neither a toilets, take aways, restaurant… nothing. Only beautiful pure nature. Be well prepared. Expect to walk about 6 – 7 hours a day depending on weather condition. You have to carry all your necessary equipment as well as food and water with you. Sun block and repellent is a must too. Otherwise you will be eaten alive by sand flies (believe me, European mosquitos are piece of cake comparing to them:)) Be aware of weather! New Zealand’s weather can change dramatically in few minutes and sunny start can have a stormy finish.

And how was my Kepler track? Simply the most amazing, dreamily fairy, the best and also the worst walk I ever done. Its hard to describe the softness of the green all around, heavy fog rolling over every single inch of the mossy wood, breathtaking nature… Kea parrots laughing and flying somewhere above your head. Crazy rain constantly pouring for two days and soaking even my underwear and making me scream swear words. Strong hail storm on the peaks of the mountains with ever lasting walk in cold and freeze thru the swamps with dirty socks instead of soaked gloves on my hands. I can’t forgot to mention a totally flat battery in the car after arrival. And finally push start of our car after 60km of mountain walk in just two days. I loved it! (lucky you, I haven’t typed this post earlier – Im sure I would use the ‚f‘ word quite frequently:) Go and see it too! So chop, chop get ready.

Some useful links for walk addicts

http://www.greatwalks.co.nz

http://www.mountainsafety.org.nz

I hope you like this post. If you do so, please share it with friends and give it a thumbs up.

Kepler track - forest

Is this post in language you can’t understand? Don’t be sad and scroll up for English version.

Kepler trek je často popisován jako úžasné dobrodružství nad oblaky ve vrcholcích hor. To naše dobrodružství bylo přesněji řečeno v oblacích. Trasa Keplerova treku je 60 kilometrová smyčka, která vás dovede od zalesněných břehů jezer Manapouri a Te Anau až na vyskohorské vrcholky a horu Luxmore. Když se vydaří počasí, vaší odměnou bude nádherné panorama hor na jedné straně, jezera a skotačících řek na straně druhé. Tahle dlouhá procházka by vám ideálně měla zabrat tři až čtyři dny.

Většina velkých novozélandských treků The Great Walks jsou placené – musíte si koupit takzvaný walking pass. Nikdo vám necvakne lístek v okamžiku vstupu na turistickou trasu, ale výlety jsou často vícedenní a je nutné si zaplatit ubytování ve skromné chatě či ještě skromnějším kempu. Ceny se samozřejmě liší chata od chaty, záleží i na ročním období. Pro představu chata na Kepler treku stojí mimo sezónu 54$ na noc na osobu. Občas najdete i možnost stanování, ale nečekejte jakýkoliv komfort. Například nás „kemp“ byla hrbolatá planinka v lese, s jednou kadibudkou a nekonečnem písečných mušek (sand flies) :).

V přírodním parku nepotkáte žádné obchody. Jupííí! Nejsou zde ani záchody, take aways, restaurace, žádná pitná voda… prostě nic. Jen úchvatná příroda. Proto se na cestu pořádně připravte. Kolik kilometrů denně ujdete často záleží i na počasí, očekávejte 6 až 7 hodin chůze. Do batůžku si přibalte všechny potřebné věci, nezapomeňte na jídlo a vodu na celý trek. Neměl by chybět ani opalovací krém. Nutností je i repelent, teda pokud netoužíte být sežráni za živa písečnýma muškama (nekecám, evropští komáři jsou v porovnání s nima procházka růžovým sadem:)) Sledujte předpověď počasí! To novozélandské je nestálé a mnohdy se mění z minuty na minutu. Slunečno dole na parkovišti neznamená slunečno na vrcholcích hor.

A jaký že byl ten náš Kepler trek? Jednoduše skvělý, pohádkově kouzelný, nejlepší a také nejhorší trek, který jsem kdy šla. Je těžké popsat suprově jemnou nekonečnou zelenou barvu, která byla prostě všude:) Huňatou mlhu vykukující za každým mechem, úúúúžasnou přírodu kam jen oko dohlédlo… Papoušky Kea řechtající se vám nad hlavama a kujícíma pykle ve větvích stromů. Nezapomenutelný několikadenní slejvák, který nás promočil od hlavy až k patě a donutil mě křičet sprostá slova. Nejde popsat ani šílenou bouřku a kroupy, které nás zastihli zrovinka na sedle hor a nejen, že náš paronamatický výhled byl maximálně metr okolo, ale bylo těžké se vůbec na těch vrcholcích udržet a nebýt odfouknut. Nelze vynechat snad milión kilometrů dlouhé planiny močálů, kde byla taková zima a větrno, že jsme místo promáčených rukavic oblékli špinavé ponožky a užívali si těch pár sekund „tepla“ než promokly taky. Myslím, že z paměti nevymažu ani náš slavný příchod (spíše příplaz) k autu, kterému se tak nějak sama od sebe vybila baterka, tudíž jsme po dvou dnech chůze a 60ti kilometrech v nohách museli roztlačovat auto. Oups. Bylo to super. (ale máte štěstí, že tenhle článek píšu z odstupem času, jinak by v něm bylo mnohem víc sprostých slov:) Každopádně měli by jste do toho jít taky! Takže šup, šup…

Pár užitečných odkazů pro nadšence

http://www.greatwalks.co.nz

http://www.mountainsafety.org.nz

Líbil se ti tenhle článek? Dej mu prosím palec nahoru a poděl se o něj s ostatníma.

3 komentáře: „Kepler Track aka fairytale land / Kepler Track neboli pohádková země

 1. I think this is one of the most significant information for me.
  And i am glad reading your article. But want to remark on
  some general things, The site style is ideal, the articles
  is really great : D. Good job, cheers

 2. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted
  to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog
  posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s