…protože život je skvělý, když chcete

fuck that shit

Dáváte si předsevzetí? Já spíše ne, než ano. Ale letos (vlastně nevědomky už loni) jsem si jedno dala. Ve zkratce bych ho nazvala – Fuck that shit. A co mám touhle né zrovna slušnou frází na mysli? Budu žít tak, jak mi to přijde správné.

Můj postoj nádherně vystihuje citát z filmu Napoleon Dynamite:
Kid on Bus: What are you gonna do today, Napoleon?
Napoleon Dynamite: Whatever I feel like I wanna do. Gosh!

Nemám na mysli celodenní válení se v posteli a do nekonečna (nebo než zazvoní exekutor) si objednávání vegeteriánské pizzy k večeři, když se ráno probudím. Myslím tím řídit se svojí touhou, sny, svým šestým smyslem… prostě vykašlat se na tituly, výdělky, „co na to řeknou lidi“,  přemoci lenost a hlavně strach z neznáma. Prostě pustit se do toho všeho opravdu naplný koule. A ono to půjde:)

Samosebou jsem tuhle odvahu nedostala ze dne na den. Byl, je (a bude) to dlouhý proces u kterého budu často plakat a nadávat, že proč já kráva nemám taky jistou práci, byt na hypotéku a auto na leasing jako všichni ostatní:) A pak si odpovím, protože „I have done that“ a nenaplňovalo mě to. Už jen to, že své pocity sděluji světu je pro mě velká výzva a beru to jako závazek.

Mé ohromné díky, za dodání odvahy, si zaslouží jistý brněnský podnikatel, který jako spousta jiných majitelů grafických firmiček – Ups, neuznává placené přesčasy a miluje schwartz systém a podivné smlouvy. Mno, a tenhle zahradník mé ovčí reality (protože vrah je vždycky zahradník) mě svým chováním jednoho pěkného dne donutil nechat v práci klíče na stole a jednoduše a (neuvěřitelně šťastně) odejít pryč a nikdy se nevrátit. Juchuuu. A tak začalo mé opravdové freelancerování. Bylo to v pondělí a venku bylo krásně.

Od té doby uplynul víc než rok, a já si každým dnem víc a víc uvědomuji tu volnost (a zodpovědnost), kterou mi mé rozhodnutí dalo. Také se mi mění vnímání hranic, jak moc je vlastně freelancing free. Nelituji a každý den na sobě pracuji.

BTW: přikládám realitu freelancera jako já… někdy paradise, někdy hell:)

Verze – paradise (můj Bali office)

IMG_20160123_090957-2

Verze – hell (stále můj Bali office) (Reading an article „how to fix Mac’s glitching screen“ on ur Mac’s glitching screen…)

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s