Punk is dead #realsinglemumslife #5

 

punk-is-mum.jpg

Třesoucím hlasem a s lítostí v srdci vám oznamuji, že mě opustili a nebo jsou minimálně v kómatu Punk a jeho sestra Bohémství. Navždy si je budu pamatovat jako skvělé společníky do nepohody, jako kamarády pro každou legraci, kteří nemohli chybět u žádné vylomenity. Nechť je jim země (JIPka) lehká.
(Kecám. Moc se těším, až zase zazvoní u dveří se slovy „Půjde Petra ven?“)

Už delší dobu si uvědomuju, že moje realita mezi plínkama, venčením psa a prací je téměř život světice. Vlastně takhle jedu už jeden rok, dva měsíce, 19 dní a 8 hodin 09 minut… Prostě od 6. 10. 2017 od 7:25 rána. To se totiž narodil ten můj úžasnej kluk, kolem kterýho se teď točí můj celej vesmír. 🙂

Na rande chodíme v drtivé většině ve třech. No time to waste. Jsme holt jedna smečka – ber nebo nech bejt:). Uslintaný žárlivý mega giga pes neustále loudící po potencionálním svůdníkovi rohlík a mimino v šátku, které se ve chvílích, když nastane „to divný ticho očekávání“ hlasitě pokaká, poblinká, dostane hlad, začne se vztekat, protože chce jít jinudy… Prostě nejsme zrovna vášní planoucí trio, ale nebudu to svádět na moje dva věrné druhy. Zásek je ve mě. Svému odhadu na lidi nevěřím a jednoduše nechci prožít nic podobného, jako minule. Taky nedopustím, aby něco podobného muselo znovu zažít moje mláďátko, jednou to stačilo. Ono najít mužský vzor pro svého dokonalého chlapečka (ach, ta mateřská láska) to není jen tak:).

note-feature.jpg

Alkohol piju občas a i tak docela s rozumem. Na večírky chodíme (samozřejmě já i Filip) se slepicema a odcházíme mezi prvníma. Přece si doma ještě musíme stihnout přečíst pohádku před spaním 🙂 Jsem taaaak zodpovědná, že jsem se cestou z minulé party s řidičem taxíku bavila o montessori školkách a herničkách pro batolata v okolí Vršovic!

Na drogy jsem byla vždycky trochu levá. A s miminem za zadkem se do tohodle punk koníčku pouštět nehodlám.

Po dlouhých úvahách, jak se z tohodle přezodpovědného života trochu vymanit, jsem došla na jediné rozumné řešení. Začnu zase kouřit – jedna cigaretka v noci pod hvězdama. Jó to bude bájo. Už jen ta představa mi přišla úžasná. Vše jsem si to krásně naplánovala a rozumově vyhodnotila. Kouření má samé výhody.

  1. Máte všude hned kamarády. Stačí se zeptat „Nemáte zapalovač, prosím?“ a konverzace je na světě.
  2. Neovlivňuje to mysl tak jako alkohol nebo drogy. Můžu být tudíž zodpovědná a alespoň malililinko punk.
  3. Budu mít pět minut jen a jen pro sebe. Už to vidím. Jsou tři v noci a zrovna jsem dopracovala. Mimino spí, pes spííí, celá Praha spíííííí. Vyjdu na dvorek, dám si čaj, vezmu si knížku a budu si jen tak bafat. Taky vám to připomíná nirvánu?
  4. Nikdy jsem neměla problém se závislostí na nikotinu. Naposledy jsem přestala kouřit jen proto, že mi jednoduše došel můj oblíbený tabák. Ten jsem si pak nezaběhla koupit dalších XY let. Nějak mi do toho asi vždycky něco vlezlo. Přestat tedy můžu kdykoliv.
  5. Cigareta ubalená s láskou má své kouzlo. Ta vám ty plíce doslova pohladí. 🙂
  6. Od puberty si v hlavě občas při čištění zubů říkám jednu tupou reklamní poučku z čekárny u zubaře „Ráno pro krásu, večer pro zdraví“. Jelikož mám jasný priority, tak to večerní čištění docela flinkám. Díky pocigaretovém dechu určitě nebudu.
  7. Už nejsem úplný začátečník. Ubalit cigaretu umím, šlukovat taky. Je to jako jízda na kole, to se prostě nezapomíná.
  8. Mám popelník s medvědicí Nora! Byl by hřích ho nepoužívat.

nora

Po tomto racionálním závěru jsem se asi měsíc odhodlávala zaběhnout si do trafiky pro svůj vysněný prohřešek. Den před mýma narozeninama byl den D. Shodou náhod jsem ten den dostala od sympatického sexy souseda knížku se slovy „To máte takovej lék na  duši“. Je to jasný. Číst co mám, čaj i dvorek taky, tak teď už jen ten tabák, filtry a papírky. Vygooglila jsem si největší trafiku v Praze. Oblíkla jsem sebe i mimino a s pocitem motýlků v břiše jsem vyrazila na nákup. Vonělo to tam náramně. Mé nadšení ale záhy rozdupala prodavačka a legislativa ČR.
Já: „Dobrý den, máte nějaké ochucené tabáky?“ 
„Vanilkovej…
nebo skořicovej…
a nebo kokosovej? Višňovej? Nebo aspoň bidíska?“
Paní mě zpražila nevrlým pohledem a velmi úsečně odpověděla: Ne! A ani se to v Česku pěkně dlouho prodávat nesmí!. Ještě něco?“
Na moji zmatenou otázku „Prostě něco pro kuřáka začátečníka?“  vlastně ani neodpověděla. Jen šlo vidět, že si není jistá jestli jsem ten začátečník já a nebo miminko.
Nakonec jsem si odnesla světle modrej Drum. Já se odradit nenechám! 😀

smokingGhostRabbit001.jpg

Ve dvě v noci (už na svoje narozeniny) jsem si v nesmírně huňatým overalu zajíce ubalila cigaretu a šla si ji užít ven. Vše šlo přesně podle plánu. Knížka, čaj, spící smečka, venku mráz, ticho… seděla jsem na schodečku, kouřila jsem svoji první cigaretu po tisíci letech a bylo mi náramně. Točila se mi hlava jak v patnácti a chutnala mi stejně jako tehdá – moc ne, ale s pocitem to dám jsem se prokousala až za půlku. Začetla jsem se do darovaného balzámu na duši a užívala si svých pět minut svobody a nezodpovědnosti.
Pak to šlo ráz na ráz. Spíše než o očistu duše mi celá moje akce vynesla očistu těla. Přírodu nezastavíš a peristaltické pohyby svých střev tím tuplem ne.

O pár dní později jsem dostala docela brutální zánět průdušek a Filip měl v tu samou dobu zábět obou středních oušek. Takže jsem na nějaký punk neměla ani pomyšlení. Vlastně jsme si prožili asi jeden z nejtěžších týdnů našeho společného bytí, kdy pro mě vyvenčení psa znamenalo nadlidský úkol. Naštěstí se z toho už zdárně hrabeme.
Víc než týden bezostyšně míchám sirup z břečťanu na odhleňování a jitrocelovej sirup na kašel. A pozor na mě!!! A u jitrocelovýho jsem dnes překročila doporučenou denní dávku. Tak a kdo teď tvrdí, že punk is dead! Ha?! 😀

Gramatické chyby v textu nehledejte, jste na „badgrammarblog“ webu, tady se na to prostě nehraje:)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s